Minust

Minu nimi on Kätriin. Olen 21 aastane neiu ning sündinud olen meie Eesti ühel armsaimal saarel – Hiiumaal. Olen lapsest peale armastanud joonistada ja meisterdada. Ema on alati rääkinud, et võisin lapsena tundide viisi rahulikult, kas siis joonistada või niisama nokitseda. Ja nii on see ka praegu.

Hetkel õpin ma Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis õeks. Juba varsti on mul Meditsiiniõe paberid käes ning suured ja vastutusrohked uksed minu ees valla.

Aastal 2015 otsustasin minna Tohisoo Kunstikooli õppima joonistamist, kompositsiooni ja kunstiajalugu, mida õppisin aasta aega. Maalimist õppisin kaks aastat ning keraamikat kolm aastat. 2018 aastal sain keraamikaerialal ka tunnistuse.

Koroonapandeemia ajal, kui maailm oli lukus hakkas mind väga huvitama digitaalne joonistamine. Ostsin endale vajalikud tarvikud ja nii see katsetamine pihta hakkaski. Sain enda kasutusele tahvli ja sinna kuuluva pliiatsi, mis tegi joonisatmise palju kordi lihtsamaks ja põnevamaks. Nüüd joonistan oma pildid kõik tahvlis ja salvestan JPEG-na. Kõige suurem pluss selle juures on see, et ma ei raiska paberit. Ikka joonistasin paberile midagi ja kortsutasin alatasa ära, sest mingi joon läks valesti ja kustutamine ei andnud parimat tulemust. Nüüd võin teha vigu ja ei pea sellepärast tervet tööd ära viskama. Küll see digimaailm on ikka vahva.

Teie Kätriin