Digitaalne kunst

Digikunst on kunsti ja tehnoloogia kombinatsioon, hõlmab kõiki kunstiharusid, milles kunstnik kasutab oma teoste tootmiseks tehnoloogilisi seadmeid. Kunstnik avab oma kujutlusvõimet ja loomingulisust, kasutades traditsioonilistes meetodites kasutatavate materjalide asemel arvutiprogramme. Peamine erinevus traditsioonilise kunsti ja digitaalse kunsti vahel on ruum, milles see on kujundatud. Näiteks traditsioonilises kunstis kasutab maalikunstnik oma töö tegemisel lõuendit. Digikunstis kasutatakse teose kujundamisel digitaalseid tööriistu nagu arvuti või fotoaparaat. Mina aga olen digitaalse kunstiharuks võtnud maalimise ja joonistamise. Kuna olen noorest peale seda armastanud, siis otsustasin, et nii keskkonna kui ka enda mugavuse pärast, valin hoopis uue ja põnevama kunstivormi – digitaalne joonistamine ja maalimine. Selleks, et kunstnik saaks kvaliteetselt toota digitaalset kunsti, peab tal olema riistvara nagu arvuti, kaamera, valgustusvahendid ja mõned arvutiprogrammid.

Alustades digitaalse joonistamise või maalimisega on vaja: kas graafilistlauda või tahvlit, kui kasutada graafilist lauda siis ka arvutit, tahvli ja graafilise laua juurde kuuluvaid pliiatseid ja loomulikult on vaja ka äppi, kus sa joonistama hakkad ja pärast saad alla laadida pildi.

Digitaalsel kunstil on minu meelest juba praegu ning ka loomulikult tulevikus väga suur roll meie maailmas. Tänapäeval peetakse väga lugu digitaalsetest joonistustest, ning ma usun et tulevikus joonistavad paljud juba arvutis või tahvlis, sest mulle meeldib mõelda, et ma ei pea raiskama paberit, mis tuleb ju maailma ressursse kasutades. Endalgi, kui maalisin või joonistasin paberile, siis alati läks midagi valesti ja uus paber oli juba ees, enne kui jõudsin vana paberi ära visata.

Hoiame loodust ja arendame oma loovust digikunsti abil!
Teie Kätriin